Stworzyszenie Dogi Adopcje

Dogi szukające domów

O naszej organizacji pożytku publicznego na rzecz zwierząt

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w styczniu 2009 roku jako Stowarzyszenie Dogi Adopcje. Powstało z naszej miłości do zwierząt i z chęci niesienia im bezinteresownej pomocy. Podobnie jak inne organizacje pożytku publicznego, zwierzęta traktujemy jak najlepszych przyjaciół, kompanów do wycieczek, zabaw i życia. Niestety nie możemy im wszystkim zapewnić takiego domu, na jaki zasługują. Dlatego zwracamy się z prośbą do Ciebie. Możesz pomóc nam na kilka sposobów:

  • przekazując na organizację pożytku publicznego dla zwierząt 1% podatku,
  • dokonując wirtualnej adopcji doga,
  • przygarniając psa pod swój dach.

My zajmujemy się całą resztą, czyli wszystkimi czynnościami, jakie wiążą się z opieką nad zwierzętami. Organizacja pożytku publicznego zrzesza wyłącznie wolontariuszy, grupkę osób, którym na sercu leży dobro zwierząt, w szczególności dogów niemieckich, zarówno psów rasowych, jak i w typie doga niemieckiego. Mamy nadzieję, że dzięki naszej działalności uda nam się pomóc dogom, które tego potrzebują. Kochamy tę rasę i dzielimy z nią swoje życie, dlatego chcemy się również dzielić naszym doświadczeniem zdobytym przez lata obcowania z tymi wspaniałymi olbrzymami, które na każdy przejaw ludzkiej miłości odpowiadają po trzykroć.

Naszym zadaniem jest zabieranie psów ze schroniska, umieszczanie hotelach, domach tymczasowych, opłacenie leczenia, szkolenie i wreszcie znalezienie im odpowiedzialnego właściciela. Szukamy domów psom, których właściciele z różnych powodów, a czasem bez, chcą się pozbyć. Pomagamy też hodowcom w znalezieniu domów dla wracających do nich zwierząt. Organizacja pożytku publicznego pracuje ciągle i bez wytchnienia, aby poprawić los niekochanych czworonogów. Choć w naszych sercach nie brakuje dla nich miejsca, to jednak ta rasa potrzebuje znacznie więcej uwagi, miłości, a przy tym środków finansowych na wyżywienie czy leczenie.

Staramy się pomóc w miarę naszych możliwości. Nie zawsze nam się to udaje niestety. Często spotykamy się też ze słowami krytyki. Jednak te osładzają nam ciepłe maile, zdjęcia i listy z domów, w których zamieszkali nasi podopieczni, sprawiając, że w tych domach zagościło szczęście. To dodaje nam sił w chwilach zwątpienia. Za naszą pracę nie pobieramy żadnych opłat. Nagrodą dla nas uśmiechnięty doży pyś i odmieniony dobry los naszych podopiecznych.

Jednak, żeby działać, potrzebne są nam środki finansowe, które niestety są bardzo ograniczone. Dog, to pies, który bez człowieka nie przetrwa nawet kilku dni. Dlatego wszystkich ludzi, którym nie jest obojętny los zwierząt, prosimy o wsparcie, ważny jest każdy gest, drobiazg i każda złotówka.

Kliknij i wpłać na dogi bezpośrednio przez Pomagam.pl!

Adopcja wirtualna

Jeżeli nie masz możliwości zaadoptowania Doga niemieckiego a rasa ta jest bliska Twojemu sercu, możesz stać sie wirtualnym opiekunem psa do adopcji.

Deklarujesz comiesięczną wpłatę na wybranego przez siebie psa ,kwota wpłaty jest dobrowolna i to ty ustalasz jej wysokość.

Dogi czekające na adopcję

Czujesz, że jesteś gotowy pomóc nam jeszcze bardziej? Twój dom jest otwarty na przyjęcie nowego lokatora? To świetnie, ponieważ możemy Ci przedstawiać nasze psy w potrzebie do adopcji.