Kilka słów o nas…

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w styczniu 2009 roku jako Stowarzyszenie Dogi Adopcje.

Jesteśmy grupką wolontariuszy, którym na sercu leży dobro zwierząt, w szczególności dogów niemieckich, zarówno psów rasowych, jak i w typie doga niemieckiego. Mamy nadzieję, że dzięki naszej działalności uda nam się pomóc dogom, które tego potrzebują. Kochamy tą rasę i dzielimy z nią swoje życie, dlatego chcemy się również dzielić naszym doświadczeniem zdobytym przez lata obcowania z tymi wspaniałymi olbrzymami, które na każdy przejaw ludzkiej miłości odpowiadają po trzykroć. 

Naszym zadaniem jest zabieranie psów ze schroniska, umieszczanie hotelach, domach tymczasowych, opłacenie leczenia, szkolenie i wreszcie znalezienie im odpowiedzialnego właściciela. Szukamy domów psom, których właściciele z rożnych powodów, a czasem bez, chcą się pozbyć. Pomagamy też hodowcom w znalezieniu domów dla psów, które do nich wracają. 

Staramy się pomóc w miarę naszych możliwości. Nie zawsze nam się to udaje niestety. Często spotykamy się też ze słowami krytyki. Jednak te osładzają nam ciepłe maile, zdjęcia i listy z domów, w których zamieszkali nasi podopieczni, sprawiając, że w tych domach zagościło szczęście. To dodaje nam sił w chwilach zwątpienia. Za naszą pracę nie pobieramy żadnych opłat. Nagrodą dla nas uśmiechnięty doży pyś i odmieniony dobry los naszych podopiecznych.

Jednak, żeby działać, potrzebne są nam środki finansowe, które niestety są bardzo ograniczone. Dog, to pies, który bez człowieka nie przetrwa nawet kilku dni. Dlatego wszystkich ludzi, którym nie jest obojętny los zwierząt, prosimy o wsparcie, ważny jest każdy gest, drobiazg i każda złotówka.

Facebook